pl  uk  de  ru
Powiększ czcionkęPomniejsz czcionkę
Noc Muzeów 2012


Na tegoroczną Noc Muzeów w Muzeum Warszawskiej Pragi O/MHW  przybyło aż 1125 osób.

Imprezę rozpoczęliśmy zwiedzaniem nowej wystawy "Leniwie czy z biglem?", na którą serdecznie zapraszamy od środy do soboty w godz. 11.00-18.00. Wystawa czynna będzie do 29 września.

O 19.30 p. Mieczysław Mikuta przybliżył historię zapomnianego instrumentu, jakim jest okaryna. Mogliśmy podziwiać imponującą kolekcję zebranych przez niego instrumentów i posłuchać dźwięków wydobywających się z każdego z nich.

W międzyczasie na podwórzu przed budynkiem, w którym znajduje się nasza tymczasowa sala ekspozycyjna w Koneserze odbywały się wspólne gry i zabawy z udziałem dzieci, rodziców i dziadków pod hasłem "Kiedy babcia grała w klasy".

Zespół "Cała Praga śpiewa" z akompaniamentem muzyków z kapeli CzessBand porwał publiczność "Szlagierami z dawnych lat". Goście recitalu kilkukrotnie prosili o bis.

Na godzinę przed północą, nawiązując do jednego z poruszanych tematów na naszej nowej wystawie i zbliżającego się Euro 2012 wyświetliliśmy dwa filmy archiwalne opowiadającego o świetności i upadku Stadionu X-lecia, którego miejsce obecnie zajmuje Stadion Narodowy.
 
Noc Muzeów w Muzeum Warszawskiej Pragi O/MHW zakończyła się 20 maja br. o godz. 1.00. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem fotograficznym z tego wydarzenia.
______________________________________________________________________________________________

GALERIA ZDJĘĆ


 
drukuj
szukaj: search
Kalendarium
Odwiedź nas w serwisie Facebook
archiwum     rss
Wystawa "Warto pokochać Pragę", 4 czerwca 2014 r., fot. G. Kułakowska 
Artystyczne zwieńczenie nagrobka Barbary Engelhart zmarłej w 1865 r., Cmentarz Tarchomiński. Wystawa: Białołęckie nekropolie, fot. D. Mysłowski 
1949 r. Spotkanie nie tylko motoryzacyjne „Sokoła” z „Dekawką”, ale także rodzeństwa Teresy i Zbigniewa Pawlaków przed ich domem przy ul. Gersona 34. Wystawa: Śliwice. Mała ojczyzna na praskim brzegu. 
Wernisaż wystawy "Białołęckie kapliczki", 15 września 2010 r. 
A ku ku? Każda dziewczynka chciała być cyganką Marisą. KULmixTURA - Święto ul. Ząbkowskiej, 4.09.2011, fot. G. Kułakowska. 
Ostatnie poprawki przed sesją fotograficzną. KULmixTURA - Święto ul. Ząbkowskiej, 4.09.2011, fot. G. Kułakowska 
ue