pl  uk  de  ru
Powiększ czcionkęPomniejsz czcionkę
Noc Muzeów 2012


Na tegoroczną Noc Muzeów w Muzeum Warszawskiej Pragi O/MHW  przybyło aż 1125 osób.

Imprezę rozpoczęliśmy zwiedzaniem nowej wystawy "Leniwie czy z biglem?", na którą serdecznie zapraszamy od środy do soboty w godz. 11.00-18.00. Wystawa czynna będzie do 29 września.

O 19.30 p. Mieczysław Mikuta przybliżył historię zapomnianego instrumentu, jakim jest okaryna. Mogliśmy podziwiać imponującą kolekcję zebranych przez niego instrumentów i posłuchać dźwięków wydobywających się z każdego z nich.

W międzyczasie na podwórzu przed budynkiem, w którym znajduje się nasza tymczasowa sala ekspozycyjna w Koneserze odbywały się wspólne gry i zabawy z udziałem dzieci, rodziców i dziadków pod hasłem "Kiedy babcia grała w klasy".

Zespół "Cała Praga śpiewa" z akompaniamentem muzyków z kapeli CzessBand porwał publiczność "Szlagierami z dawnych lat". Goście recitalu kilkukrotnie prosili o bis.

Na godzinę przed północą, nawiązując do jednego z poruszanych tematów na naszej nowej wystawie i zbliżającego się Euro 2012 wyświetliliśmy dwa filmy archiwalne opowiadającego o świetności i upadku Stadionu X-lecia, którego miejsce obecnie zajmuje Stadion Narodowy.
 
Noc Muzeów w Muzeum Warszawskiej Pragi O/MHW zakończyła się 20 maja br. o godz. 1.00. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem fotograficznym z tego wydarzenia.
______________________________________________________________________________________________

GALERIA ZDJĘĆ


 
drukuj
szukaj: search
Kalendarium
Odwiedź nas w serwisie Facebook
archiwum     rss
Ciekawe na co patrzy Diana Barańska ze Stowarzyszenia MY? Fot. G. Kułakowska. 
Wernisaż wystawy „Praski MDM. Życie codzienne osiedla Praga II”, 16 maja 2013 r., fot. G. Kułakowska 
Wernisaż wystawy "Wizerunki Starej Pragi. Fotografie Zygmunta Świątka 1980-1981". Inauguracja Nocy Muzeów, 15 maja 2010 r. 
Oficyna z modlitewnią i bezcennymi polichromiami na terenie posesji Targowa 50/52. Wrzesień 2011 r., fot. SZRM. 
Pokazy ratownictwa medycznego - powinniśmy wiedzieć jak zachować się w różnych sytuacjach zagrożenia życia. Noc Muzeów 2011. Fot. J. Wiśniewski 
Nowy budynek przeznaczony na czytelnię multimedialną, salę konferencyjną, pracownie i magazyny. Wrzesień 2011 r., fot. SZRM. 
ue