pl  uk  de  ru
Powiększ czcionkęPomniejsz czcionkę
Noc Muzeów 2012


Na tegoroczną Noc Muzeów w Muzeum Warszawskiej Pragi O/MHW  przybyło aż 1125 osób.

Imprezę rozpoczęliśmy zwiedzaniem nowej wystawy "Leniwie czy z biglem?", na którą serdecznie zapraszamy od środy do soboty w godz. 11.00-18.00. Wystawa czynna będzie do 29 września.

O 19.30 p. Mieczysław Mikuta przybliżył historię zapomnianego instrumentu, jakim jest okaryna. Mogliśmy podziwiać imponującą kolekcję zebranych przez niego instrumentów i posłuchać dźwięków wydobywających się z każdego z nich.

W międzyczasie na podwórzu przed budynkiem, w którym znajduje się nasza tymczasowa sala ekspozycyjna w Koneserze odbywały się wspólne gry i zabawy z udziałem dzieci, rodziców i dziadków pod hasłem "Kiedy babcia grała w klasy".

Zespół "Cała Praga śpiewa" z akompaniamentem muzyków z kapeli CzessBand porwał publiczność "Szlagierami z dawnych lat". Goście recitalu kilkukrotnie prosili o bis.

Na godzinę przed północą, nawiązując do jednego z poruszanych tematów na naszej nowej wystawie i zbliżającego się Euro 2012 wyświetliliśmy dwa filmy archiwalne opowiadającego o świetności i upadku Stadionu X-lecia, którego miejsce obecnie zajmuje Stadion Narodowy.
 
Noc Muzeów w Muzeum Warszawskiej Pragi O/MHW zakończyła się 20 maja br. o godz. 1.00. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem fotograficznym z tego wydarzenia.
______________________________________________________________________________________________

GALERIA ZDJĘĆ


 
drukuj
szukaj: search
Kalendarium
Odwiedź nas w serwisie Facebook
archiwum     rss
Jadwiga Meksuła, wrzesień 2009 r. Fot. P. Olszewski 
Pogoda dopisała, więc część artystyczna odbyła się na podwórku Konesera. Noc Muzeów 2011. Fot. J. Wiśniewski. 
Artystyczne zwieńczenie nagrobka Barbary Engelhart zmarłej w 1865 r., Cmentarz Tarchomiński. Wystawa: Białołęckie nekropolie, fot. D. Mysłowski 
Michał Olszewski (Dyrektor Biura Funduszy Europejskich) zapoznał przybyłych gości z działalnością BFE i wkładem funduszy europejskich w rozwój warszawskiej Pragi. Konferencja "Obecność - Spotkanie - Dialog". Fot. Grażyna Kułakowska  
Wystawa "Warto pokochać Pragę", 4 czerwca 2014 r., fot. G. Kułakowska 
Wernisaż wystawy "Białołęckie kapliczki", 15 września 2010 r. 
ue