pl  uk  de  ru
Powiększ czcionkęPomniejsz czcionkę
Noc Muzeów 2012


Na tegoroczną Noc Muzeów w Muzeum Warszawskiej Pragi O/MHW  przybyło aż 1125 osób.

Imprezę rozpoczęliśmy zwiedzaniem nowej wystawy "Leniwie czy z biglem?", na którą serdecznie zapraszamy od środy do soboty w godz. 11.00-18.00. Wystawa czynna będzie do 29 września.

O 19.30 p. Mieczysław Mikuta przybliżył historię zapomnianego instrumentu, jakim jest okaryna. Mogliśmy podziwiać imponującą kolekcję zebranych przez niego instrumentów i posłuchać dźwięków wydobywających się z każdego z nich.

W międzyczasie na podwórzu przed budynkiem, w którym znajduje się nasza tymczasowa sala ekspozycyjna w Koneserze odbywały się wspólne gry i zabawy z udziałem dzieci, rodziców i dziadków pod hasłem "Kiedy babcia grała w klasy".

Zespół "Cała Praga śpiewa" z akompaniamentem muzyków z kapeli CzessBand porwał publiczność "Szlagierami z dawnych lat". Goście recitalu kilkukrotnie prosili o bis.

Na godzinę przed północą, nawiązując do jednego z poruszanych tematów na naszej nowej wystawie i zbliżającego się Euro 2012 wyświetliliśmy dwa filmy archiwalne opowiadającego o świetności i upadku Stadionu X-lecia, którego miejsce obecnie zajmuje Stadion Narodowy.
 
Noc Muzeów w Muzeum Warszawskiej Pragi O/MHW zakończyła się 20 maja br. o godz. 1.00. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem fotograficznym z tego wydarzenia.
______________________________________________________________________________________________

GALERIA ZDJĘĆ


 
drukuj
szukaj: search
Kalendarium
Odwiedź nas w serwisie Facebook
archiwum     rss
Zdziwiony Josek. KULmixTURA - Święto ul. Ząbkowskiej, 4.09.2011, fot. G. Kułakowska 
Tylu turystów na ul. Brzeskiej nie było od dawna. KULmixTURA - Święto ul. Ząbkowskiej, 4.09.2011, fot. J. Wiśniewski. 
Wspólnie z harcerzami przygotowaliśmy także zabawy dla dzieci i grę miejską. Na zdjęciu: hercerze przed budynkiem 36 w d. Wytwórni Koneser. Noc Muzeów 2011. Fot. J. Wiśniewski 
Wystawa "Warto pokochać Pragę", 4 czerwca 2014 r., fot. G. Kułakowska 
Wernisaż wystawy „Praski MDM. Życie codzienne osiedla Praga II”, 16 maja 2013 r., fot. G. Kułakowska 
(od lewej) Iwona Kotala-Skiba i Iwona Wojciechowska z Archivum Patriae opowiadają o przygotowaniu faksymile Dokumentu Lokacji Pragi, Urodziny Pragi, 10.02.2014 r., fot. J. Wiśniewski 
ue