pl  uk  de  ru
Powiększ czcionkęPomniejsz czcionkę
Noc Muzeów 2012


Na tegoroczną Noc Muzeów w Muzeum Warszawskiej Pragi O/MHW  przybyło aż 1125 osób.

Imprezę rozpoczęliśmy zwiedzaniem nowej wystawy "Leniwie czy z biglem?", na którą serdecznie zapraszamy od środy do soboty w godz. 11.00-18.00. Wystawa czynna będzie do 29 września.

O 19.30 p. Mieczysław Mikuta przybliżył historię zapomnianego instrumentu, jakim jest okaryna. Mogliśmy podziwiać imponującą kolekcję zebranych przez niego instrumentów i posłuchać dźwięków wydobywających się z każdego z nich.

W międzyczasie na podwórzu przed budynkiem, w którym znajduje się nasza tymczasowa sala ekspozycyjna w Koneserze odbywały się wspólne gry i zabawy z udziałem dzieci, rodziców i dziadków pod hasłem "Kiedy babcia grała w klasy".

Zespół "Cała Praga śpiewa" z akompaniamentem muzyków z kapeli CzessBand porwał publiczność "Szlagierami z dawnych lat". Goście recitalu kilkukrotnie prosili o bis.

Na godzinę przed północą, nawiązując do jednego z poruszanych tematów na naszej nowej wystawie i zbliżającego się Euro 2012 wyświetliliśmy dwa filmy archiwalne opowiadającego o świetności i upadku Stadionu X-lecia, którego miejsce obecnie zajmuje Stadion Narodowy.
 
Noc Muzeów w Muzeum Warszawskiej Pragi O/MHW zakończyła się 20 maja br. o godz. 1.00. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem fotograficznym z tego wydarzenia.
______________________________________________________________________________________________

GALERIA ZDJĘĆ


 
drukuj
szukaj: search
Kalendarium
Odwiedź nas w serwisie Facebook
archiwum     rss
Siedziba docelowa Muzeum Warszawskiej Pragi w sąsiedztwie Bazaru Różyckiego. Fot. J. Wiśniewski 
 Skwer na placu Leńskiego (dziś Hallera), 1979 r., z zb. P. Fabrowskiej 
Budynek 36b, w którym na I piętrze znajduje się sala ekspozycyjna Muzeum Warszawskiej Pragi, d. Wytwórnia Koneser, ul. Ząbkowska 27/31. 
ul. Inżynierka 3. Wystawa "PRAGA. Prawobrzeżna dzielnica Warszawy". Fot. A. Marat. 
Wernisaż wystawy "Warto pokochać Pragę", 4 czerwca 2014 r., fot. G. Kułakowska 
ul. Stalowa 46. Wystawa "PRAGA. Prawobrzeżna dzielnica Warszawy". Fot. W. Krzemiński. 
ue